Kancelaria BSJP partnerem IV Konferencji „Rak piersi – Onkologia i Plastyka”

Już po raz czwarty w Poznaniu odbędzie się Konferencja „Rak piersi – Onkologia i Plastyka”. Partnerem prawnym oraz współorganizatorem tegorocznego wydarzenia jest kancelaria BSJP, która w całości zorganizowała sesję prawną dla Konferencji. Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego i m.in. także Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej oraz Wielkopolska Izba Adwokacka.

Podczas dwóch dni wykładów i praktycznych warsztatów specjaliści z zakresu onkologii będą dyskutować o nowościach w genetyce, poprawie jakości zabiegów chirurgicznych oraz wyzwaniach związanych z rekonstrukcjami piersi.

Uczestnicy konferencji podejmą również kwestie prawne. Między innymi ekspert kancelarii BSJP, mec. Hanna Rubaszewska, omówi zagadnienie zgody pacjenta na operacje zmniejszające ryzyko, czyli profilaktyczną mastektomię piersi. W swym wystąpieniu adwokat skupi się na głównych elementach zgody, na które lekarze powinni zwracać szczególną uwagę. Z kolei mec. Wojciech Plesiński przybliży zagrożenia i ryzyka w umowach kontraktowych lekarzy z placówkami medycznymi.

Szczegółowy plan Konferencji dostępny jest TUTAJ.