Budowa i Prawo. Blog dla uczestników procesu inwestycyjnego

Jak powinna wyglądać dobra umowa podwykonawcza? Jak uniknąć sporów i czy warto zawierać ugody w sporach budowlanych? Czy Warunki Kontraktu FIDIC są sprzeczne z polskim prawem? Na te i inne pytania odpowiadają autorzy portalu "Budowa i Prawo", który powstał z myślą o uczestnikach procesu inwestycyjnego: generalnych wykonawcach, podwykonawcach, a także inwestorach, w tym podmiotach publicznych.

Portal "Budowa i Prawo" jest tworzony przez ekspertów z kancelarii BSJP, a jego redakcją kieruje Alicja Mizerska - radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa inwestycji budowlanych z Polsce. Pomysł na stworzenie portalu powstał w związku ze spotykanymi w pracy zawodowej prawników praktycznymi problemami stron umowy o roboty budowlane, w tym również prawnymi aspektami stosowania Warunków Kontraktu FIDIC w Polsce. Ponadto na blogu znajdziemy artykuły z zakresu stosowania szeroko rozumianego prawa budowlanego i prawa zamówień publicznych. 

Autorzy bloga deklarują: "Chcemy, żeby portal stał się platformą, przy pomocy której będziemy dzielić się naszą pasją i doświadczeniami, ale też poszerzać naszą wiedzę o aktualnych problemach związanych z realizacją przedsięwzięć budowlanych w Polsce. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące treści wpisów, jak również propozycje tematów, które będziemy tu poruszać".

Serdecznie zapraszamy do lektury, a także kontaktu przez interaktywny formularz kontaktowy i czynnego współtworzenia portalu poprzez komentowanie artykułów. Wszystkie wpisy udostępniane są w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Więcej informacji na temat prawa inwestycji budowlanych w Polsce udzieli Państwu mecenas Alicja Mizerska (alicja.mizerska@bsjp.pl).