BSJP doradzała przy umowie inwestycyjnej pomiędzy No Fluff Jobs Sp. z o.o. a Ringier Axel Springer Media AG

Kancelaria BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k. doradzała firmie No Fluff Jobs Sp. z o.o. w kwestiach prawnych związanych z objęciem przez Ringier Axel Springer Media AG 44 proc. udziałów spółki No Fluff Jobs zarządzającej serwisem z ogłoszeniami pracy z branży IT.

No Fluff Jobs Sp. z o.o. zarządza serwisem nofluffjobs.com publikującym ogłoszenia o pracy dla specjalistów z branży IT. W każdym ogłoszeniu obowiązkowe jest podanie widełek płacowych, a także wielu innych informacji o oferowanym stanowisku: od stosu technologicznego do bonusów oferowanych przez pracodawcę. - No Fluff Jobs przekonała nas swoim wyjątkowym podejściem i ogromnym zaangażowaniem całego zespołu w kwestię zmiany standardów na rynku rekrutacyjnym w branży IT. Niezmiernie cieszy nas, że stajemy się partnerem tej polskiej spółki działającej w segmencie ogłoszeń i tym samym rozszerzamy portfolio portali Ringier Axel Springer Media z ogłoszeniami z rynku pracy. Poza odnoszącym sukcesy segmentem mediów informacyjnych, to właśnie segment ogłoszeń zyskuje coraz większe znaczenie w grupie - uzasadnia Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG. Serwis nofluffjobs.com działa od prawie czterech lat, do tej pory ponad 1,5 tys. firm opublikowało w nim ponad 10 tys. ofert pracy. Według danych Google Analytics przez ostatnie 12 miesięcy witryna zanotowała ok. 650 tys. odwiedzających i ponad 5,5 mln odsłon. Siedzibą firmy nadal będzie Gdynia.
 
- Bardzo dziękuję kancelarii BSJP, a w szczególności mecenasowi Nilssonowi za zaangażowanie i trud włożony w doradztwo naszej firmie. Jego wiedza, doświadczenie i pragmatyzm okazały się nieocenione podczas prac nad transakcją - mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs Sp. z o.o. Zakres doradztwa BSJP obejmował w szczególności doradztwo w procesie negocjacji umowy inwestycyjnej, umowy wspólników oraz pozostałej dokumentacji transakcyjnej. W projekt zaangażowani byli kierujący pracami r. pr. Dag Nilsson, a także r. pr. Aleksandra Owczarz.