BSJP doradzała przy budowie fabryki dla Schnee Polska

Kancelaria BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k. doradzała firmie Schnee Polska Sp. z o.o. w kwestiach prawnych związanych z budową nowego zakładu produkcyjnego w Polsce.

 

Fabryka powstanie w Sieradzu, na obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Planowana inwestycja obejmuje budowę nowej linii produkcyjnej do zautomatyzowanej produkcji wyrobów z drutu dla przemysłu AGD, przede wszystkim koszy na naczynia, z wykorzystaniem bardzo złożonych automatycznych linii spawalniczych i linii do gięcia oraz nowoczesnego procesu powlekania fluidyzacyjnego. Zakład produkcyjny zatrudniać ma docelowo 110 osób. Przewidywana wartość nakładów inwestycyjnych to co najmniej 15 mln EUR.

Spółka Schnee Polska Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej Schnee-Gruppe, która jest jednym z wiodących producentów w zakresie rozwiązań dotyczących wyrobów z drutu i trzecim co do wielkości dostawcą i producentem wyrobów z drutu dla przemysłu AGD w Polsce. Początki firmy sięgają manufaktury założonej w 1910 roku. W roku 1946 powstała firma Josef Schnee KG, która rozpoczęła produkcję wykonywanych z drutu sprzętów gospodarstwa domowego. Od 1960 roku firma produkuje również kosze do zmywarek do naczyń.

Zakres doradztwa prawnego BSJP na rzecz inwestora obejmował w szczególności doradztwo w procesie uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (w tym przygotowanie oferty i dokumentacji), a także kwestie kontraktowe (w tym umowę nabycia nieruchomości od Miasta Sieradz i umowę z generalnym wykonawcą). W projekt zaangażowani byli kierujący pracami Jarosław Sroka, a także dr Grzegorz Wąsiewski.